Sinterklaas bezoekt Marknesse.

27-11-2012
ZWARTE PIETEN STYLE GALMT DOOR MARKNESSE.

Sinterklaas met zijn 70 Pieten komt vanuit de mist Marknesse bezoeken.

Wat was het dit jaar weer spannend: zou de Sint ook dit jaar Marknesse weer bezoeken? Het was vroeg in de middag al een echt feest op de loswal; opper spreek stalmeester Klaas Jelle Faber hield met de al aanwezige Pieten de vele kinderen en ouders, opa's en oma's op leuke manier bezig met het zingen van de leuke sinterklaas liedjes en gesprekjes met de kinderen.
En dan opeens verschijnt er een klein bootje met een paar Pieten erin; zij leggen als eerste aan en delen de spreekstalmeester mede dat de boot van de Sint oponthoud heeft; de boot met het hele gezelschap had vanwege de mist de verkeerde afslag genomen. Even later bleek dat dit bootje niet meer wou varen vanwege een motorstoring; de Pieten moesten peddelen om naar de kant te kunnen komen.
En dan komt daar eindelijk vanuit de mist de boot met Sinterklaas en zijn vele Zwarte Pieten aan. Eenmaal voet aan land te hebben gezet wordt de Sinterklaas verwelkomd door burgemeester Aucke van der Werff; hij op zijn beurt, was erg verheugd en blij dat hij de Sint dit jaar mocht verwelkomen in Marknesse, het dorp dat dit jaar haar 70 jaar mag vieren. De Sint deelde op zijn beurt de burgemeester mede dat hij daar rekening mee had gehouden, want hij had maar liefst 70 Zwarte Pieten meegenomen, die deze feestelijke happening compleet maakten. Zij maakten er een kleurrijk geheel van. Dorpsvoorzitter Cees Masteling was erg onder de indruk dat er zoveel mensen naar de loswal waren gekomen en hij wenste de Sint en zijn Pieten een fijne tijd in ons dorp toe. Uiteraard ging de Sint met zijn Pieten langs de lange grote rij kinderen die stonden te trappelen van ongeduld. Er werden hem vele tekeningen overhandigd en vele handen werden er geschud. De Sint was onder de indruk dat vele kinderen zich hadden aangekleed en geschminkt waren als de mooiste zwarte pietjes.
Na dit rondje langs de kinderen stond zijn witte schimmel Amerigo al te trappelen om op weg te gaan door het jubilerende dorp. Deze trouwe vier oeter zou de Sint vervoeren tijdens de rondgang, dit samen met Drumfanfare Doka en Twirlgroep Terra Nova. Veel dorpsbewoners hebben de Sint en zijn gezelschap toe gezwaaid; twee Zwarte Pieten raakten enigszins de weg kwijt omdat zij zich voortbewogen op een tandem; op een bepaald moment kwamen ze uit het bos gefietst; ze hadden toen al vlot in de gaten dat er daar niemand stond te zwaaien. Het was toch een leuk gezicht dat deze tandem Pieten zich door ons dorp probeerden te verplaatsen; het geheel gaf echt geen stabiele indruk.

Chez Marknessse werd tijdelijk omgetoverd tot Sinterklaashuis.
Na een lange en behoorlijke koude tocht kwam de Sint met zijn Pieten aan bij Chez Marknesse, de grote discotheek waar het sinterklaasfeest zou plaatsvinden. Dat het deze middag een bont en feestelijk gezelschap was, is vele mensen zeker opgevallen. De Sint had dit jaar vele verschillende Pieten mee naar Marknesse genomen, zo waren er pepernoten -, koks -, leerling -, ballonnen -, wegwijs - en opper Pieten en tot slot een echte Brandweer Piet aanwezig.
Het was een grote kinderschare die de Sint en zijn gezelschap stond op te wachten bij Chez Marknesse; eenmaal binnen gingen de grotere kinderen naar de disco en de kleineren stonden te trappelen om bij de Sint op het toneel te mogen. Maar dat duurde nog al even, maar met het zingen van de Zwarte Pieten Style ging bijna heel Chez Marknesse uit zijn dak. De spreekstalmeester Klaas Jelle bleef de kinderen wel boeien met het zingen van wel bekende Sinterklaasliedjes. Hij kreeg even later van de Ballonnen Piet een mooi modern hoofddeksel dat hem erg goed stond. En even later kwam de Sint vergezeld van zijn Hoofd Piet op het toneel; het werd een vrolijke boel met al die Pieten die menig dansje maakten en de hele zaal deed fanatiek mee. Enkele kinderen mochten bij de Sint op het podium komen, zij vertelden wat ze graag van de Sint op 5 december, de dag van de viering van de verjaardag van de Goedheiligman, als cadeau wilden ontvangen. Er was zelfs een kind dat zijn arm had gebroken en op het gips dat hier om heen zat, heeft de Sint zijn handtekening gezet samen met de hoofd Piet.
Als laatste begaf het gezelschap naar de disco; onderweg daar heen werd nog menig kinderhand geschud. De Sint begaf nog even onder de jeugd en danste op verschillende Sinterklaas liedjes; toen sloeg de vermoeidheid toe en het gezelschap vertrok naar rustiger oorden.
Het was dit jaar een bijzondere happening Marknesse bestaat 70 jaar en de Sint komt om deze reden met 70 Zwarte Pieten naar Marknesse. Geweldig een pluim voor de organisatie is dan ook wel op zijn plaats.






 
   Aankondiging:
   Hoofdsponsor:
   Subsponsoren:

© Marknesse 2015 | website : alstro webdesign